Гост написа:Колко литра киселина от 26% трябва да се смеси с 8 литра киселина от 32%, за да се получи киселина от 30%?
Нека нужното количество е [tex]x[L][/tex].$$ \frac{26}{100}\cdot{x}+\frac{32}{100}\cdot{8}=\frac{30}{100}\cdot{(x+8)} $$
[tex]26x+256=30x+240 \Leftrightarrow 4x=16 \Leftrightarrow[/tex]
$$ x=4[L] $$
[tex]\color{lightseagreen}\text{''Който никога не е правил грешка, никога не е опитвал нещо ново.''} \\
\hspace{21em}\text{(Алберт Айнщайн)}[/tex]