от mail_dinko » 07 Ное 2020, 19:18
От общия обем на разтвора 200+100=300 мл и новата молна концентрация намираме количеството вещество:
[tex]n=cV = 0,05 mol/l . 0,3 l = 0,015 mol[/tex]
За изходния намираме:
[tex]c = n:V = 0,015 mol : 0,1 l = 0,15mol/l[/tex]
Пишете на КИРИЛИЦА! Не е толкова трудно! По-удобно е за всички! Дайте палец нагоре, ако сте доволни от отг.