от mail_dinko » 07 Ное 2020, 19:13
[tex]2H_2+O_2 \Rightarrow 2 H_2 O[/tex]
[tex]n(H_2O):n(H_2) = 2:2=1:1 \Rightarrow n (H_2O) = n (H_2)[/tex]
[tex]n(H_2) = \frac {V}{V _ {m}} = \frac {0,112 L}{22,4 L/mol} = \frac {1}{100.2} mol = 0,005 mol \Rightarrow n(H_2 O ) = 0,005 mol[/tex]
[tex]m (H_2 O) = n.M = 0,005 mol . 18 g/mol = 0,09 g = 90 mg[/tex]
Пишете на КИРИЛИЦА! Не е толкова трудно! По-удобно е за всички! Дайте палец нагоре, ако сте доволни от отг.