от mail_dinko » 27 Окт 2021, 20:38
[tex]CacO_3 \Rightarrow CaO+CO_2[/tex] - протича при нагряване
[tex]n(CO_2) = \frac {V}{V _m} = 112/22,4=5 mol[/tex]
[tex]n(CaCO_3) : n (CO_2) = 1:1[/tex]
[tex]n(CaCO_3) = 5 mol[/tex]
[tex]m(CaCO_3) = n. M = 5 mol . 100 g/mol = 500 g[/tex]
Пишете на КИРИЛИЦА! Не е толкова трудно! По-удобно е за всички! Дайте палец нагоре, ако сте доволни от отг.