от Davids » 08 Яну 2019, 02:04
Ще се уповаваме на основната формула за работа: $A = Nt$. Първоначално дните са 24 и имаме дадена целева бройка $A = N.24$, само че увеличавайки нормата със 7 на ден, той успява да изработи със 100 детайла повече за 22 дни, т.е. $A + 100 = (N + 7).22$. Заместваме А с първоначалния израз и получаваме:
$24N + 100 = 22N + 154$
$2N = 54$
$N = 27$ е била дневната норма по план.
Следователно поръчката е била $A = 24.27 = 648$ детайла.
*Нещо непосредствено и интересно, привличащо вниманието на читателя и оставящо го с приятна топла усмивка на лицето.*
----
Вече не го правя само за точката. 